Cumhurbaşkanımıza nefer lazım

3

24 Haziran seçimleri için AK Parti’den milletvekili aday adayı olanlardan biri de eğitimci Halil İbrahim Keleşoğlu.
İlimizde uzun yıllar Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığı ve Memur-Sen İl Temsilciliği yapan, kent genelinde özellikle sivil toplum ve kamu kurumları tarafından yakinen tanınan Keleşoğlu, aday adaylığı yolunda ilk adımı STK’ların büyük desteği ile atmıştı.
Ardından il binasına giderek resmi başvurusunu yaptı.
Hafta başında gazetemizi ziyaret eden Keleşoğlu, kentini tanıttı, neden aday olmak istediğini anlattı ve sorularımıza yanıt verdi.
İşte Keleşoğlu ile yaptığımız sıcak sohbetin detayları;

ARKASINDAN GİDECEK
Neden tekrar aday oldunuz?

Biz zaten sivil toplum içerisinden gelen ve insanlara hizmet eden bir noktadayız. Sendikacılık ve STK görevlerimizi tamamladıktan sonra başka bir hizmet alanı olan siyasete girmek istedik. Arkadaşlarımızın ve camiamızın da desteğini alarak, yeniden milletvekili aday adayı olduk.
Adayım. Çünkü bu dönem çok kritik bir dönem. Milli mücadelenin yürütüldüğü bir dönem. Türkiye’nin, ümmetin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a nefer lazım. Biz de onun arkasından gidecek, onun açtığı yolda milletimize hizmet etmek istiyoruz.

BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZEMEYİZ
Halil İbrahim Keleşoğlu meclise gitse ne yapar? Nasıl bir vekil olur?
Biz şuanda Kocaeli halkının hemen hemen tamamının ulaşabileceği bir neferiz. Haliyle hem memur, hem işçi camiasını tanıyoruz. Sadece İzmit, Körfez değil, bütün ilçelerden arkadaşlarımız ve bizi tanıyan insanlar var. Kocaeli halkından kim olursa olsun, sıkıntısı olan insanların bize ulaşması mümkün. Biz de sorunların Kocaeli boyutunda olanlarını çözmeye, Ankara boyutunda olanlarını da Ankara’da çözmeye çalışacağız. Bunu yapacağımızı herkes bilir. Ama biz bütün sorunları çözeceğiz demiyoruz. Öyle bir iddiamız yok. Bizim iddiamız, milletin derdi ile dertlenmek.

GÜÇLÜ KATKIMIZ OLUR
Önümüzdeki dönem TBMM’nin yasa yapıcı yönü ağır basacak. Halil İbrahim Keleşoğlu neler yapabilir?
Yasa yapma noktasında da ihtiyaç duyulan katkıyı sağlayacağımıza eminim. Zira halkın içinden gelen, hemen hemen her kesimin dertlerini bilen, sorun ve eksikleri doğru şekilde öğrenmesi uzun sürmeyen ve sürmeyecek olan bir kişiyiz. Gerekli yasal düzenlemelerin yapılması konusunda da güçlü katkımızı ortaya koyacağız. Artı hükümet partisinin bir vekili olarak sıkıntılara çözüm bulma şansımız olacak.

15 SENE SENDİKACILIK
Sivil topluma, Kocaeli’ye ne kadar yakın ve hâkimsiniz?
Ben yaklaşık 15 sene Kocaeli’de sendika temsilciliği yaptım. Dört dönem Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığı, üç dönem Memur-Sen İl Temsilciliği, üç dönem Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı, bir dönem Kocaeli Kent Konseyi kurucu üyeliği yaptım. Sivil Anayasa ve Başkanlık Sistemi Platformu başkanlığı yaptım. Rabia Platformu Başkanlığı, Başörtüsüne Özgürlük Platformu Başkanlığı yaptım. Biz 2004 ve 2014 yılları arasında Sabri Yalım Parkında her cumartesi eylem yapıyor ve basın açıklaması yapıyorduk. Bunlar çok önemli görev ve göstergeler.

EN SERT VE EN ETKİLİ TEPKİ
Memur ve okul müdürü olmama rağmen, Eğitim Bir-Sen ve Memur Sen başkanı olarak 14 Mart 2008’de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından AK Parti’ye açılan kapatma davası sırasında yaptığım basın açıklaması nedeniyle Kocaeli’de belki de Türkiye’de adli ve idari soruşturma geçiren tek kişiyim. Türkiye genelinde en sert ve en etkili tepkiyi ben gösterdim. O zaman yaptığım ‘Ortak Akıl Mitinginde olan açıklamam benim yıllar öncesinden duruşumu gösteren bir olaydı. 2008 yılının Temmuz ayında düzenlenen parti kapatmalara karşı, yani darbelere karşı ‘Darbelere Dur De’ mitingi düzenlendik. Kocaeli’de onun mimarı biziz.

MİLLİ İRADEYE KARŞI YAPILAN SALDIRILARA…
17- 25 Aralık’tan sonra Milli İradeye Saygı Yürüyüşü yaptık ve bu miting ve yürüyüş Türkiye’nin en büyük mitingi oldu. Bu yürüyüşün başkanlığını ve sözcülüğünü ben yaptım. Türkiye’nin sorunu olan her türlü sosyal projenin başında biz yer aldık. Ülkemize ve meşru hükümete, demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılan her türlü saldırılara karşı Kocaeli halkını koordine ederek tüm saldırılara karşı durduk.

TEŞKİLATLARLA BİRLİKTE
Ya aday gösterilmezseniz?
Yıllarca STK olarak Kocaeli halkının ve çalışanlarının sorunlarına çözüm arayan bir kişi olarak bu görevi mecliste devam ettirmek istiyorum. Milletvekili olsak da olmasak da bu davada nefer olarak kalmaya devam edeceğiz. AK Parti il başkanlarının hepsi ile bizim çalışmalarımız oldu. İnşallah daha da olacak. AK Parti il ve ilçe yönetimlerimizle ve milletvekili arkadaşlarımızla, genel merkezimizle uyumlu ve koordineli bir şekilde kentimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

HALİL İBRAHİM BEREKETİDİR
Pazar günü itibariyle 93 aday adayı olmuş. 92 rakip sizi ürkütür mü?
Sayının fazla olması kesinlikle bir zenginliktir. Bu sayı belki de HALİL İBRAHİM bereketindendir.(Gülüyor)
Özetle kıymetli gördüğümüz bu hizmete AK Parti ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde hizmete talibiz. Aday olsak da olmasak da çalışmalarımız ve duruşumuza devam ederiz.

HALİL İBRAHİM KELEŞOĞLU KİMDİR?
Trabzon Of doğumlu.
Evli ve dört çocuk babası.
Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu.
42 yıldır Kocaeli’de ikamet eden Keleşoğlu, Okan Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisans yaptı.
Eğitimci, idareci ve STK temsilcisi.
İlimizde uzun süre sendikacılık yaptı.
Bir süre Muammer Dereli Fen Lisesi’nde müdür olarak çalıştı.
Halen Başiskele Bahçecik Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yapıyor.

3 YORUMLAR

  1. Hani Karadeniz lobisi milliyetçilik yapmıyordu. Beyefendi nin 61 of… plakalı akparti logosu ile giydirilmiş aracı perşembe pazarının trafik lşıklarının yaya geçidi in yanında bir haftadır duruyor. İlk gördüğüm zaman Trabzon damıyım diye tereddüt ettim. Milliyet çiliğin daniskası nı yapıyorlar.

  2. KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ

    Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,Köyü Kocaeli’de olmayanlar kesinlikle Kocaeli’den Milletvekili Adayı olmamalı yapılmamalı…

    Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli’nin Evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar…Kocaeli ve Halkının sorunları,Kocaeli’nin menfaatleri için çalışmıyor…

    Kocaeli’nin haklarını korumuyorlar!..

    Her parti bunu benimsemeli.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin