CHP’nin yeni yöneticileri kimler olacak?

0

CHP İzmit İlçe Örgütünün yönetim kurulu toplantısı yarın akşam ilçe binasında Hakan Çakar’ın başkanlığında gerçekleştirilecek.
Toplantının en önemli gündem maddesi ise CHP İzmit İlçe yönetimine girecek 2 yeni isim.

İSTİFASI İSTENDİ
Bilindiği üzere CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Aypar Solak’ın küfürlü sosyal medya paylaşımları CHP’de çok konuşulmuştu. Gelinen süreçte CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar bir adım atmasa da devreye İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet girdi ve Aypar Solak’ın istifası istendi.
Yarın akşamki yönetim kurulu toplantısında Aypar Solak istifasını yönetime sunacak ve İzmit İlçe Yönetim kurulundan çekilecek.

ALİ KUZU
Geçtiğimiz hafta sonu ise CHP İzmit İlçe Yöneticisi Ali Kuzu, belediye meclis üyelerinin ön seçimle belirlenmemesi kararının ardından sert bir açıklama yayınlayarak CHP İzmit’teki görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

İKİ İSİM GİDİYOR
Böylece CHP İzmit İlçe Yönetiminde 2 kişi istifa etmiş olacak. Şimdi gözler CHP İzmit İlçe Örgütü yönetimine kimlerin gireceğini çevrildi.
İşte listeye girecek o isimler.

OYA GÖRE ÇAĞIRILIYORLAR
CHP İzmit İlçe Örgütü yönetimine yedekten alımlar, listedeki isimlerin aldığı oy göre yapılıyor. Yedek listede Mehmet Ümit Küçükkaya’nın başkan seçildiği kongrede 214 oy alan 8 isim yer alıyor.
Bu isimlerden Aypar Solak, İhsan Kızıltan ve İsmail Korkut daha önceden yönetime girmişti.

YER ALMASI BEKLENMİYOR
214 oy alan 8 isimden ikisi Duygu Kula ile Damla Vuranok, daha önceden de yönetime davet edildiği ancak yer almak istemediği öğrenildi. Bu iki ismin bu sebeple CHP İzmit İlçe yönetiminde yer alması beklenmiyor.

NAGIP ÇİÇEK KESİN
CHP İzmit İlçe Örgütünün yönetimine girmesine kesin gözüyle bakılan ilk isim, yedek listenin birinci sırasında yer alan Nagıp Çiçek.
Mehmet Ali Paşa Mahallesinde ikamet eden Nagıp Çiçek, ilçe yönetimine davet edilecek ve büyük bir sürpriz olmazsa yönetime girecek ilk isim de kendisi olacak.

ALİ SARI VE BÜLENT YAPICI
Yedek yönetimde geriye kalan 214 almış iki isim yer alıyor. Bunlardan ilki Ali Sarı. Diğeri ise Bülent Yapıcı.
Yedek listedeki Ali Sarı, İzmit ilçe yönetimine girmesi beklenen isimlerden biri. Genç yaşta olan ve mahallelerde sevilen isimlerden biri olan Ali Sarı, İzmit’in yeni yöneticilerinden biri olan.
Yine Mehmet Ali Paşa Mahallesinde oturan Bülent Yapıcı da 214 oy almış ve yönetime girmesi muhtemel isimlerden biri.
Nagıp Çiçek’in dışında bu iki isimden biri yeni yönetimde yer alacak.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin