Metin San: Tehdit alıyordum. Ay sonu döneceğim

4

Gölcüklü iş adamı, Final Okullarının ortağı, Köfteci Ramiz ve Samsung bayiinin sahibi Metin San ortadan kaybolalı tam 14 gün oldu.
Bu süreçle ilgili Metin San’la ilgili çok iddia ortaya atıldı.
Metin San ilk kez özel bir numara üzerinden bize ulaştı ve EN Kocaeli’ye konuştu.
İşte tüm Kocaeli’nin merak ettiği Metin San’ın anlattıkları.

BELÇİKA’DAYIM
“Ben Hollanda’da değilim. Söylenenlerin aksine Belçika’dayım. Benim burada akrabalarım ve arkadaşlarım var. Yurt dışına da kaçmadım. Yurt dışına çıktım. Borç bulmak için çıktım. Kesinlikle kaçmış falan değilim. Zaten konkordato da ilan ettim. Ortaklarım da var. Kaçtığım şeklindeki iddialar doğru değil.

TEHDİTLER ALIYORUM
Benden elden alacaklı olan insanlar var. Ve artık o insanlardan tehditler almaya başladığım için aileme söylemeden, bilgi vermeden, açık açık onlara bir adres göstermeden yurt dışına çıktım. Onlar da nerede olduğumu bilmiyor. Şu an yurt dışındaki arkadaşlarımın yanındayım. Söylediğim gibi tehdit aldığım için, alacaklılarımın borçları için para bulmak için yurt dışına çıktım.

AVRUPA’DA PARA BULACAĞIM
Avrupa’da borçlarımı ödeyecek para bulacağım. Elden olan alacaklarımı böylece ödeyeceğim. Zaten bankaya olan borçlarım girdiğimiz konkordato süreci sebebiyle yapılandırılacak. Benim ticaretim devam ediyor. Gölcük Final Okullarının yönetimi de bende değil. Orada hiçbir sorun yok.

OKULDA HİÇBİR SIKINTI YOK
Söylediğim gibi Final Okullarının yönetimi bende değil. Tamamen ortağımda bu yönetim. Benle hiçbir alakası yok. Final okullarında hiçbir sıkıntı yok. Kimse sıkıntı görmeyecek. Benim diğer ticari alanlarımla ilgili sıkıntı var. Final Okullarıyla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Konkordatoyu da okula bir zarar gelmesin diye ilan ettik.

KİMSEYİ DOLANDIRMADIM
Benim hesap veremeyeceğim hiçbir şey yok. Ben kimseyi dolandırmadım. Kimse beni dolandırdı diyemez. A kişisinden bir çek aldıysam kendim de karşılık olarak çek verdim. Türkiye’deki krizlerden dolayı bankalar limitleri kapattı. Bir çıkmaza girdik. Çıkmaza girince de dolar kurlarının yükselmesinden dolayı Samsung’da satışlarımız yüzde 60 düştü. Yüzde 60 satışlar gelince okullara zarar gelmesin diye bu konkordatoyu ilan ettik.

TAMAMEN DEVREDECEĞİM
Şu an Final Okulları 3 aylık konkordato sürecinde. Okulda mahkemenin görevlendirdiği komiserler de görev yapıyor. Bu konkordato süreci tamamlandığında Gölcük Final Okullarındaki tüm haklarımı ortağıma devredeceğim. Konkordato sürecinden dolayı şu an resmi şekilde bu işi yapamıyoruz. Süreç bitince okulu devredip tamamen oradan kendimi çekeceğim.

MAĞAZAMA SALDIRMIŞLAR
Samsung mağazamızdaki malzemelerin boşaltılmasını sonradan öğrendim. Elden alacaklı kişiler mağazaya gelip elemanlarıma saldırmış. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Televizyonları kırmışlar. Bayimiz yağmalanmasın diye kapandık. 26 Aralık akşamı elemanlarımı zorlayarak depodan mal almışlar. Bir kısmını mallarımızın başka bir depoya kaldırmış. Samsung bayiinden eşyaların taşınma hadisesi de budur.

AY SONUNDA GELİYORUM
Ben kimseyle irtibata geçmek istemediğim ve işlerimi halledecek parayı bulmak için yurt dışındayım. Ay sonunda ülkeme geri döneceğim. Burada yaptığım çalışmalar da var. Türkiye’de olmayan bazı ürünlerin ithalatını yapacağım. Yani bir distribütörlük çalışmam var. Söylediğim gibi ay sonunda, alacaklılarımın tüm borçlarını da ödeyip yurda giriş yapacağım.”

4 YORUMLAR

  1. Adi insanlar çocuklarıma düğün için beyaz eşya aldım sevkiyatı ay sonu yaptıracağız dediler ortada kimse yok mağazalarındaki ürünleri spotçulara satmışlar hakkımı helal etmiyorum

  2. Metin çoluğundan çocuğundan bulasın sen yuva yıktın seninde yıkılsın Kocaeli’de kaç kişini hayatını mahvettin şimdi Hollanda sokaklarında kahvelerde gez ama nereye kadar tabisi ay sonu bardasın bizde yedik fazla yüklenme paraları belin ağrır
    Final okullarından yiğenimide derhal aldıracam o başak herkesi ikna etmeye çalışıyor ama insanların yuvasını yıkmak öyle kolay değil başınıza aynı bela gelsin okul velilere mesaj yolluyor metin san hesabına para yollayın dolandırıcılığa devam

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin