Gazeteciler değişim dedi

0

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinin merakla beklenen olağanüstü genel kurulu bugün Kocaeli Ticaret Odası Meclis salonunda gerçekleştirldi.

GERGİN GEÇTİ
Mevcut başkan Çetin Gürol’un listesiyle Yenilikçi Gazeteciler grubunun başkan adayı Mesut Çatak’ın listesinin yarıştığı kongre gergin geçti.
Özellikle divan başkanı seçiminde salonda kargaşa yaşandı. Her iki yönetimin de divan için önerisi vardı. Anlaşma sağlanamayınca ortak divan başkanı olarak Mustafa Küpçü önerildi ve kongrenin divan başkanı Mustafa Küpçü oldu.

BİR HAFTADA YAPILAN ÜYELER
Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinin olağanüstü genel kuruluna damga vuran konu ise seçime bir hafta kala yapılan üyeler oldu.
Cemiyetin internet sitesinde bir hafta önce 345 olan üye sayısı kongrede 427’ye yükseldi.
Üstelik mevcut başkan Çetin Gürol, hazirun listesini seçime kadar herkesten sır gibi sakladı ve seçim günü ortaya çıkardı.

SADECE 4 FARK
Tüm bu yaşananların ışığında kongrede oy kullanma işlemleri tamamlandı ve sandıklar açıldı. Mevcut başkan Çetin Gürol’un listesi oy 185 oyda kaldı. Yenilikçi Gazeteciler grubunun başkan adayı Mesut Çatak’ın listesi ise 189 oy aldı ve Yenilikçi Gazeteciler seçimi kazandı.

Kazanan Liste

 

Kaybeden liste

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin