Kocaelispor’un cezası belli oldu

0

Geçtiğimiz haftasonu Ankara’da oyanan Adliyespor – Kocaelispor karşılaşmasına Kocaelispor taraftarı büyük bir kalabalık ile Ankara’ya gitmiş, takımını yalnız bırakmamıştı. Kocalispor taraftarı bu karşılaşmada merdiven boşluklarına oturuş bundan dolayı PFDK’ya sevk edilmişti. Merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından ve saha olayları nedeniyle Kocaelispor’un aldığı ceza belli oldu.

TOPLAM 11 BİN 500
Buna göre, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 9 bin, saha olayları nedeniyle ise 2 bin 500 olmak üzere 11 bin 500 TL para cezası aldPFDK’nın verdiği cezanın ardından taraftarlarına uyarı mesajı yayınlayan Kocaelispor Kulübü, “Merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle, sezonun ilk müsabakası Fatsa Belediyespor maçında Kulübümüz 5.000₺ para cezası almıştı. Ankara Adliye Spor maçında tekrarı nedeniyle tarafımıza Futbol Disiplin Talimatı 49/3 gereği 9.000₺ para cezası verilmiştir. Her tekrar halinde ise bir önceki cezaya 4.000₺ eklenerek (13.000₺, 17.000₺, 21.000₺, 25.000₺…) cezalar devam edecektir.

RİCA EDERİZ
Ankara Adliye Spor maçı sonunda tribünde yakılan sis bombaları nedeniyle 2.500₺ ceza aldığımız hususunu da hatırlatarak, ağır ekonomik şartlar altında mücadele eden Kulübümüzün dumandan/sudan sebeplerle cezalar almaması için tüm taraftarlarımızın daha duyarlı olmalarını ve bu bilinçte olmayan taraftarları uyarmalarını rica ederiz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin