Çakmak’ın duruşmasında “Kayyumu kaldırın” talebi

0

İlimizde görülen önemli FETÖ davalarından biri de Murat Çakmak’a ait. FETÖ üyeliği suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hüküm giyen Murat Çakmak, 27 aydır tutuklu bulunduğu cezaevinden ekim ayında adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile tahliye olmuş, Yargıtay, örgüt üyeleri Mehmet Karaman ve Ali Ünver’in itirafları doğrultusunda Murat Çakmak’ın yeniden yargılanmasını istemişti.

UYGUN GÖRÜLMEMESİ HALİNDE
Üst mahkemeden dönen dosya bugün bir kez daha Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Sanık avukatları dosyanın Yargıtay’dan dönen ana dosya ile birleştirilmesini, şirketler üzerindeki kayyumun kaldırılmasını, bu talebin uygun görülmemesi halinde Çakmak Market üzerinde sanığın hisseleri dışındaki kısımlar üzerinden kayyumun kaldırılmasını istedi.

ÖNÜMÜZDEKİ DURUŞMALARDA
2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, söz konusu dosyanın birleştirilmesine oy birliği ile karar verdi, kayyumun kaldırılmasına ilişkin talebe ise olumlu yanıt verilmedi. Kayyumun kaldırılmasına ilişkin taleplerin önümüzdeki duruşmalarda ele alınması bekleniyor.

DAHA YÜKSEK ALAMAZ
Birleştirilmiş dosya bu ay içinde görülmeye başlanacak. Bir önceki dosyadan ceza alan Murat Çakmak ve Hüseyin Karaman bu dosya kapsamında yeniden yargılanacak. Yeniden yargılamada sanıklar hakkında bir önceki dosyada verilen cezadan daha yüksek bir ceza verilemiyor.

Murat Çakmak ve Hüseyin Karaman da tahliye oldu

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin