Fikri Işık: Özgüvensiz öğrenciler yetiştiriyoruz!

0

AK Parti Kocaeli Milletvekili, eski başbakan yardımcısı ve aynı zamanda öğretmen olan Fikri Işık, bugün Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsünün açılışına katıldı.
Burada eğitim sistemiyle ilgili konuşan Fikri Işık, “Biz çok şey bilen ama özgüveni yetersiz öğrenciler yetiştiriyoruz” dedi.

ACIMASIZ REKABET
Milletvekili Fikri Işık, burada yaptığı konuşmada ülkemizin eğitim sisteminde bazı yanlışlar olduğunu dile getirdi.
Işık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
“Ülkeler, şirketler arasında çok acımasız bir rekabet var. Bu rekabette öne geçmenin tek yolu ise eğitim. 50 yıl sonra Türkiye dünyada nerede bulunacak dersek bugünkü eğitime bakmamız gerekecek.

ÖĞRETİM DEĞİL EĞİTİM
Bugün Güney Kore’ye, Finlandiya’ya baktığınız zaman 20-30 yıl önce en büyük yatırımı insana yaptığını görüyorsunuz. Bu sebeple biz 2002 yılından beri bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz. Bizim sistemimiz çok fazla öğretim sistemi. Bizim daha çok eğitime odaklanmamız lazım. Ezberci sistemimiz var. Öğrencilere çok şey ezberletmek yerine onları eğitmeliyiz.

ÇOK ŞEY BİLMEK ÖNEMLİ DEĞİL
Bir insanın çok fazla şey bilmesinden önemli olan o insanın bildiği konuyu hayatında uygulayabilmesi. Çok şey bilen ama özgüveni yetersiz öğrenciler yetiştiriyoruz. Bizim Türk eğitim sistemindeki en büyük problemimiz bu. Biz, çok şey bilen nesillerden ziyade bir konuyu iyi bilen, onu hayatının her alanında kullanabilen insanlar yetiştirmeliyiz.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin