KOTO’dan Azerbaycan seferi

0

Kocaeli Ticaret Odası İnşaat Komitesi, 23 Ekim -26 Ekim tarihleri arasında Azerbaycan’da olacak.
KOTO İnşaat Komitesi, Beşiktaşlı yönetici Erdal Torunoğulları ve Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Faruk Mamik’in de aralarında olduğu 12 kişilik heyetle Azerbaycan’ın Bakü kentindeki Bakubuild İnşaat Fuarı’na katılacak.

İNŞAAT KOMİTESİ
KOTO’nun KOSGEB destekli bu iş seyahatına yalnızca inşaat komitesinde bulunan üyeler katılacak. KOTO Başkanı Necmi Bulut bile Azerbaycan’a gidecek heyetin arasında bulunmuyor.

İŞ GÖRÜŞMELERİ
KOTO heyeti Bakubuild İnşaat Fuarı’nda 25 ayrı firma ile ikili görüşmeler yapacak.
Fuar boyunca KOTO heyeti çapraz görüşmelerle 100’ün üzerinde iş görüşmesi yapmayı planlıyor.

PROGRAMLARI…
23 Ekim – 26 Ekim tarihleri arasında, üç gece dört gün olarak planlanan program kapsamın KOTO heyeti iş görüşmelerini yanı sıra Bakü Büyükelçiliği ziyareti, Azerbaycan Sabihkar İş Adamları Derneği ve Azerbaycan Türkiye İş Adamları Derneği ziyareti olacak.
Öte yandan KOTO heyeti üç gece boyunca Qafgaz Sahil Hotel’de konaklayacak.

BİR ŞEYLER YAPMADAN OLMAZ
Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Türkiye’de 15 yıldır inşaat sektörü, ülkenin lokomotifi olmuş durumda. Bizim şu anki kriz ortamındaki frene karşı iş üretmemiz gerekiyor. Bu kriz öyle krediyle mrediyle aşılmaz. Herkes bir araya gelecek, bir şeyler yapacak ve kriz aşılacak. Biz de bir şeyler üretmek için Azerbaycan’da olacağız” dedi.

GEZİ AMAÇLI DEĞİL
Kendisinin Azerbaycan’a gidecek heyette yer almadığını aktaran Başkan Necmi Bulut, “KOTO oraya yeni iş kapıları aramak için gidiyor. Firmalarla görüşmeler yapılacak. Ben inşaatçı değilim. O yüzden Azerbaycan’a gitmiyorum. Bu tip iş gezilerine asla seyahat, gezi gözüyle bakmıyoruz. Orada sadece inşaatçılar olacak” açıklamasında bulundu.

12 KİŞİLİK HEYET
KOTO’nun Azerbaycan’a gidecek heyetin içinde Mikail Kayacı, Faruk Mamik, Hasan Tahsin Karaosmanoğlu, Ceyhan Çağlayan, Abdülsamet Ünaltın, Abdullah Üstübi, Soner Feratoğlu, Veli Başkurt, Erdal Torunoğulları, Nurettin Bulut ve Oğuz Çağıl yer alıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin