Adnan Üner, Demokrat Gebze’yi satın aldı

0

Adnan Üner, Gebzeli ve tecrübeli gazetecilerden. Bir dönem Çağdaş Gebze isimli gazetenin sahibi olan Üner, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e karşı çok sert muhalefet yaptı. O Köşker’den, Köşker de ondan hiç haz etmedi.

DAĞDEVİREN’IN KAVGASI
Üner ile Köşker arasındaki bu kavgaya daha sonra, Adnan Köşker’in desteğiyle Demokrat Gebze gazetesini satın aldığı sıkça konuşulan ve FETÖ’den tutuklanan Murat Dağdeviren girdi. Dağdeviren, Adnan Üner hakkında öyle sert yazılar yazdı ve aleyhinde öyle agresif tutumlar izledi ki, bu kavgalar ilçede uzun süre dillerden düşmedi.

15 TEMMUZ’DAN SONRA
Adnan Üner ekonomik olarak daha fazla dayanamadı ve gazetesini kapatmak zorunda kaldı, zor günler geçirdi. Pek çok konuda hakim karşısına çıktı, baskı gördü. Bu arada uzun süre Güngör Arslan’ın kapatılan gazetelerinde yazdı, onunla hep yakın oldu, ona yönelik eleştirilerden de hiç rahatsız olmadı.
15 Temmuz süreciyle rüzgar öyle bir tersine döndü ki…
Adnan Köşker’in yakın ekibinden bazı isimler hapse atıldı. Murat Dağdeviren hapse atıldı. Sonrasında devlet Demokrat Gebze Gazetesini kapatarak, tüm mal varlıklarına el koyduğunu açıkladı.

TMSF SATTI
Demokrat Gebze, TMSF’ye devredildi. TMSF el konulan Demokrat Gebze gazetesini bir süre önce satışa çıkardı. Daha doğrusu Demokrat Gebze’yi de bünyesinde barındıran Dağdeviren Medya’yı. Satın alan kişi ise… Evet, Demokrat Gebze Gazetesini, bir dönem aynı gazete üzerinden sürekli yıpratılmaya çalışan Adnan Üner satın aldı.
Ortaklarıyla beraber gazeteyi ayağa kaldırmaya çalışan Adnan Üner, ilk iş olarak gazetenin adını Yeni Demokrat yaptı, logosunu değiştirdi. Yeni Demokrat ilçe ve kent genelinde ne kadar etkili olur bilinmez ama, Adnan Üner’in gazeteyi satın alması herkese “Kadere bak” dedirtiyor.

Murat Dağdeviren

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin