Başiskele Belediyesi Mavi Kocaeli’yi mühürlüyor!

0

Uzun yıllar İzmit merkezde yayın hayatını sürdüren Mavi Kocaeli Gazetesi, geçtiğimiz yıl İzmit Belediyesi tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenmişti.
İzmit Belediyesi’nin gazeteyi mühürlemesinin ardından Mavi Kocaeli Gazetesinin imtiyaz sahibi Olcay Sanal, gazeteyi Başiskele’ye taşımıştı.

YAKLAŞIK BİR YIL OLDU
Mavi Kocaeli Gazetesi, yaklaşık bir yıldır Başiskele’de yayın hayatını sürdürüyordu.
Başiskele’de ilk olarak eski belediye binasının karşısında bir binaya geçen, daha sonra ise eski belediye binasının yaklaşık 300 metre yukarısında bulunan başka bir adrese geçen gazete yayın hayatını burada devam ettirmeye başladı.

ŞOK KARAR
Yakın dönemde Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz aleyhinde de herhangi bir olumsuz haber yapmadığı gözlenen Mavi Kocaeli Gazetesi, belediyenin aldığı şok kararla adeta sarsıldı.
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’la problem yaşadığı zaman gazetenin kendi ilçesine taşınmasına izin veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, görünen o ki fikrini değiştirdi.

RUHSATI YOKMUŞ
Yaklaşık bir yıldır Başiskele’de yayın yapan Mavi Kocaeli Gazetesi, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenecek.
Bugün sabah saatlerinde Mavi Kocaeli Gazetesine gelen Başiskele Belediyesi yetkilileri, gazeteye adeta baskın yaparak saat 16:00’ya kadar süre verdi.

BİR YILDIR NEDEN İZİN VERİLDİ?
Yeni bir yer bulma fırsatını bile gazeteye tanımayan yetkililer, gazete binasının mühürleneceğine dair evrakları çalışanlara teslim etti.
Şimdi Mavi Kocaeli Gazetesinin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.
Öte yandan gazetenin bir yıldır ruhsatsız bir binada yayın yapmasına neden izin verildiği de merak konusu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin