Özgür Kocaeli’de bir ayrılık daha

1

Özgür Kocaeli Gazetesi son günlerde yaprak dökümü yaşıyor.
Birkaç gün önce gazetenin 18 yıllık muhabiri Ayşegül Kalaycı, gazetedeki görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.
Bu kez ayrılık yine gazetenin en eski çalışanlarından biriyle oldu.
22 yılı aşkın süredir Özgür Kocaeli Gazetesinde çalışan Şennur Uzan Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla işinden ayrıldığını açıkladı.

ÇİZGİSİNİ KAYBETTİ
İşte Şennur Uzan Yıldız’ın o yazısı
“22 yıl 2 ay 6 gün bir fîil aktif olarak çalıştığım Özgür Kocaeli Gazetesinden dün itibarı ile ayrıldım. Hiçbir kırgınlığım olmadı bilâkis buna vesile olanlara teşekkür bile ediyorum. Birkaç yıl önce kafamda ve gönlümde tamamen bitirdiğim ve artık yayın hayatında giderek uzaklaşan ve çizgisini kaybeden Özgür Kocaeli Gazetesinde kalmak bana zaten çok ağır geliyordu.

YOLDAŞ’A TEŞEKKÜR
Başta benim bu mesleğe girmeme ve uzun yıllar kalmama sebep olan ve yine en doğru en dürüst haberciliği bana öğreten her şeyden önce doğru insan ve sonra ilkeli bir gazeteci yetişememe vesile olan, üzerimde sadece onun emeği bulunan bu kentin birdaha yetiştiremeyecegi gazetecilerden Murat Yoldaş ağabeyine çok teşekkür ediyorum. Hakkını helal et. Umarım istediği gibi bir gazeteci olabilmişimdir. Bundan sonraki hayatımda da her zaman rehberim olacaksın…

KOLAY DEĞİL…
Kolay değil tam 22 yıl Özgür Kocaeli Gazetesine genç bir kızken girerek bu mesleğe atıldım. Hürriyet ve Tv8 gibi birçok ulusal ve yerel gazetelerde çalıştım. Hayatıma mal olaçak çok tehlikeli haberler içinde bulundum. Yetmedi bu kenttin her sokaklarında caddesinde, hastane, adliye, jandarma, polis, karakol köşelerinde haberler peşinde kovaladım…Yetmedi meslek tecrübeme kentin siyasetcisi, esnafı, işçisi, çiftçisi, sendikacısı, bürokratı vb…katkı gösterdi.

ÇOK ÇALIŞTIM
Kendimi ispatlamak için çok çalıştım bi rgün olsun mesleğimi şahsi çıkarlarım için kullanmadım. Dürüstlük ve meslek ilkem aldığım terbiyem gazetede uzun yıllar kalmama tarafsiź yaptığım haberlerim ise en büyük silahım oldu. Ama yetmedi her meslekte olduğu gibi çalışkanlık dürüstlük, doğru insan olmanız bir yerlere gelmenizde ölçü olmuyor. ZAten bu meslekte altı boş yetkisiz sıfatlara da hiç ihtiyaç duymadım . Mesleğin emektarı olan Muhabir kalmaktan hep gurur duydum. Kırgınlığım var elbet ama artık yaşananların ve söylenenlerin bir anlamı kalmadı.

AİLE GİBİYDİK
Uzun yıllar birlikte çalıştığım; isimlerini burada tek tek yazamayacağım tüm mesai arkadaşlarıma herşey için aile olarak kalmamız için verdikleri özverili mücadele için, sevgi ve destekleri gönüldaşlıkları için, ağabeylikleri için teşekkür ediyorum. Yolum açık, yolları aydınlık olsun.

1 Yorum

  1. Şennur iyi demişsin hoş demişsin ama ‘Üzerinde sadece Murat Yoldaş’ın emeği’nin olduğunu söylemek, diğer meslek büyüklerini yok saymak neden ? E bir de ‘Çalışmanın ağır geldiği’ kurumda neden onca yıl çalıştın? Madem öyle, istifa dilekçeni verseydin.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin