İlk millet kıraathanesini Nevzat Doğan açar

0

Seçim arifesinde olduğumuz şu günlerde liderler peyderpey vaatlerini ve projelerini sunuyor, seçildikleri takdirde önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları icraatları vatandaşa aktarmaya çalışıyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri Projesi oldukça tartışıldı, muhalefet tarafından proje hafife alındı ve hatta çarpıtılmaya çalışıldı.

Ne sunuyor bu proje?

Adından da anlaşılacağı gibi Okuma Evleri, okuyan, fikir üreten bir nesil yetiştirme derdinde! Yahu koskoca Cumhurbaşkanı proje olarak içinde kitap okunan, bedava çay ve kek dağıtılan bir Kıraathaneyi mi sunuyor çıkışı yapanlar, dün bu Millete “Bidon Kafalı, Göbeğini Kaşıyan Adam, Koyun, Çoban” gibi yakıştırmaları yapanların ta kendileri.
Bu maliyeti düşük ama mahiyeti büyük projeyi küçümseyenler, Erdoğan’ın Çılgın Projelerine israf diyen, biz geldiğimizde her birini durduracağız diyenlerin ta kendileri.

Onlar gençliğin okumasından, fikir üretmesinden rahatsızlar, onlar yüzlerini maske ile kapatıp polise taş atan, esnafın camını çerçevesini indiren Vandal bir gençlik istiyorlar, her istediklerinde sokağa dökebilecekleri, sorgulamayan, tartışmayan, ortaya bir fikir koyamayan gençlik istiyorlar.

Onlar, Türkiye’nin en iyi Üniversitelerinden (ODTÜ, İTÜ) mezun olan gençlerin mezuniyet törenlerinde Tayyip Erdoğan aleyhine yazılmış dövizleri taşımaları ile gurur duyup, eş cinselliği özgürlük, “Sevişirim Evlenmem” çıkışını medeniyet olarak görür ve bu nesil ile övünürler.

Genç Nesil kitap okumaya başladığında “Hendek kazan arkadaşlar” diye tabir ettiğin gençlerin terör örgütüne katılma oranları düşecek acaba rahatsızlık nedeni bu mu merak ediyorum?

Ben bu projenin her İlçede birden fazlaca uygulanması gerektiğini, sadece kitap okuma imkânı değil, seminerler ve konferanslarla desteklenmesi gerektiğini, her haliyle yararlı ve gerekli bir iş olacağını düşünüyor, ivedilikle hayata geçmesini ümit ediyorum.

Kocaeli’nde ise ilk Millet Kıraathanesini evvelde “Gençlik Merkezleri, Emekli Evleri, Mahalle
Konakları” gibi yaptığı projeler göz önüne getirildiğinde Nevzat Doğan’ın açabileceğini ön görüyorum, hatta hâlihazırda Mehmet Ali Paşa Gençlik Merkezi olarak hazırlanmış fakat henüz faaliyete geçmemiş binanın bu projeye uyarlanabileceği kanaatindeyim.

Bir medeniyet inşa etmek, kültürümüzü muhafaza etmek öyle janjanlı bir iş olmamakla beraber, yoldan, köprüden, hava alanından daha önemlidir, zira kendi medeniyetlerini inşa edemeyenler sömürü düzenine boyun eğmeye, kimlik ve karakter bunalımında yok olup gitmeye mahkûmdurlar. Selam olsun bu kutlu dava için çırpınanlara, selam olsun bu uğurda bir çivi dahi olsa çakanlara…

Bize kalemle yazmayı öğreten Rabbimize şükürler olsun.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin