Enderun sohbetlerinde Afrin konuşuldu

0

İzmit Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) aylık olarak düzenlediği Enderun Sohbetleri kapsamında Mart ayının konusu Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin Operasyonu’ydu. Programa Güvenlik Politikaları Uzmanı eski bordo bereli Mete Yarar ve Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık konuşmacı olarak katıldı.

ASLAN OĞLU ASLAN
“Ülke olarak millileşebildik mi?” sorusunun yöneltildiği Süleyman Özışık, “Son 10 yılda millileşme açısından çok önemli ilerlemeler kaydettik. Selçuk Bayraktar diye bir aslan oğlu aslan çıktı insanların gıpta ile baktığı çok önemli çalışmalarda bulundu. Ve bu insan ülkede en çok eleştirilen insanlardan biri haline geldi. Silah sanayi de henüz yüzde 100 milli olamadık ama çok önemli ilerlemeler kaydettik. Kendi insansız hava araçlarımızı, silahlarımızı, tanklarımızı, helikopterlerimizi yapıyoruz. Siyasi millilikte milli olmayan siyasetçilerimiz var Allah onları ıslah etsin” ifadesini kullandı.

ÖNCEDEN ZIRHLI ARAÇ YOKTU
Güvenlik Politikaları Uzmanı eski bordo bereli Mete Yarar askerlik yaptığı dönemde operasyonlara tente ile kaplanmış kamyonlarla gittiğini  ve zırhlı aracın olmadığını belirtti. Bizim silah sanayi için harcadığımız para sıfırdı. Şimdi Afrin operasyonunda son teknoloji silahlar kullanıyoruz. Zırhsız tek bir araç yok askerlerimiz tam donanımlı. Bunun için yönetenlere teşekkür etmek gerekmez mi?

SORUN MİLLİ OLMAYANLARIN BU KADAR ARSIZ OLMASI
Sosyal medya hesabımda paylaşım yapıyorum Biz SİHA üretiyoruz diye fotoğraf paylaşıyorum adam çıkıp altına yorum yapıyor. Biz saman ithal ediyoruz diyor. Bizim bu zihniyetten kurtulmamız lazım. İnsanlar kalkıp SİHA ile samanı karşılaştırıyor. Bu vatan severliğe ihtiyacımız var. Sorun milli olmamız değil sorun milli olmayanların bu kadar arsız olması. Irak Amerika ile savaşa girdiği zaman Irak’taki tanklar dünyada hiçbir ülke yoktu. Ama Irak da eksik olan neydi biliyor musunuz? Vatansever insan yoktu.
Bizim ilk şehit olan astsubayımızın vasiyeti devletin verdiği şehit maaşı ile Türkmen balalarına kreş yapmaydı. Bırakın Afrin’de olan askerlerimize laf edenlerin karşısında duralım.” ifadelerini kullandı.
Süleyman Özışık ise konuşmasında “Kemal Kılıçdaroğlu ile tek ortak yanımız var. CHP 90 yıllık bir parti, 2010 seçimlerinde Kemal Kılıçlaroğlu ve ben CHP’ye oy vermedik” dedi.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin