Sen de bir çocuğun yüzünü güldürebilirsin

0

İzmitli iş adamı Recep Sertçetin, İnönü Caddesi’nde açtığı Kahve İçimi markasıyla, kahve keyfini manevi huzurla birleştiriyor. İşletmeden elde ettiği gelir ile öksüz ve yetim çocukları sevindirmeyi hedefleyen Sertçetin örnek bir davranışa imza atıyor.

ÖKSÜZ VE YETİMLERE
Özellikle son yıllarda kahveyle yatıp kahveyle kalkan bir millet olduk. Eskiden evin büyüklerinin içeceği olarak tanınan kahve zaman içinde gençlerin de en sevdiği içeceklerden biri haline geldi. Türkiye bir anda kahve sektörünün parlayan yıldızı oldu. Neredeyse her sokakta bir kahve mekanı bulur olduk. Herkesin damak tadına uygun çeşitlilikte kahve bulmak hiç de zor değil artık. İşte bu mekanlardan biri de geçtiğimiz günlerde İnönü Caddesi’nde 40 metrekarelik alanda açılan Kahve İçimi sunumuyla göze, tadıyla damaklara hitap ediyor. Üstelik çok uygun fiyatlarla içeceğiniz her içeceğin ücreti aynı zamanda öksüz ve yetim çocuklara gidiyor.

‘FAHİŞ KİRALAR DENETLENSİN’
Uzun yıllar ticaretle uğraştığını dile getiren İşletme sahibi Recep Sertçetin ile açtığı yeni mekanıyla ilgili sohbet ettik. Sertçetin; “Biz uzun yıllardır ticaretle uğraşıyoruz. Amacımız kaliteyi markaya dönüştürmek. Çok paralar kazanmak da değil derdimiz. Diğer mekanlarda aynı sunum ve lezzetle içtiğiniz kahveyi biz de biraz daha uygun fiyatla içebilme şansı sunuyoruz. Yanlış anlaşılmasın tabi ki diğer işletmelere de saygımız var elbette. Ancak biz bu işin bu fiyatlarla da yapılabileceğini göstermeye çalışıyoruz. Yıllara dayalı tecrübe ve gözlemlerimden yola çıkarak şunu farkettim. Diğer mekan işleten arkadaşlarımız çok yüksek kira ödedikleri için mecburen bunu fiyatlara da yansıtmak zorunda kalıyorlar. Burada denetlemelerin eksikliğini bir kere daha gözlemliyoruz. Buna bir sınır getirilmeli. Herkes kendi kafasına göre fiyat belirlememeli. Bugün merkezde büyük bir mekan için istenen kira bedelleri ortada. Bu işletmeyi bir şekilde açan arkadaşlar aynı zamanda bir çok da personel istihdam etmek zorunda. Yüksek kiralar, vergisi, personelin ücreti derken işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Mecburen bu arkadaşlar da işletmeyi ayakta tutabilmek adına bunu fiyatlara yansıtmak zorunda kalıyor.

‘ONLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRELİM’
Ben biraz daha uygun fiyatlı kira ile daha butik ve yettiği kadar personelle bu mekanı ve ismimizi markalaştırmayı hedefliyorum. Amacım bu isimle birkaç şube daha açmak. Bize gelen misafirlerimiz güzel sunumlarla hazırlanan lezzetleri daha uygun fiyatlara içebilecek. Ama bizler için her şeyden önemli olan para kazanmanın dışında, kazandığımızı da paylaşabilmek. Kazancımızın bir kısmı ile öksüz ve yetim çocukların yüzünü güldürmeyi arzu ediyoruz. Gerçi bunu ilk defa da yapmıyoruz. Bugüne kadar işletmeciliğini yaptığım her mekanda uyguladığım bir şey bu. Bunu yaparken de şaibe altında kalmamak adına hiçbir yeden talepte bulunmuyorum. Buraya gelen sizler gibi misafirlerime diyorum ki, etrafınızda bildiğiniz tanıdığınız öksüz ve yetim çocuk var mı? Varsa bize getirin sevindirelim. Bir çocuğun gece yastığa başını mutlu koymasından daha güzel bir duygu yok bu hayatta” dedi.
Eğer siz de keyifli bir sohbet eşliğinde lezzetli bir kahve içmek hem de bir çocuğun yüzünü güldürmek istiyorsanız ‘Kahve İçimi’ sizi bekliyor..

 

Kahve İçimi misafirlerini bekliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin