Masada iki teklif var!

0

Ekim ayı il başkanları toplantısı Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Üçüncü üniversite konusunda konuyu projelendiren DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, konuyla ilgili Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye iki seçenek sunacaklarını söyledi.

REKTÖRLE GÖRÜŞÜLECEK
DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yle üçüncü üniversite konusunu görüşeceğiz. Bu noktada iki seçenek var. Bunlardan ilki tüm Meslek Yüksek Okullarının kurulacak yeni üniversiteye bağlanması olacak. Diğer bir seçenek ise Umuttepe Yerleşkesi dışında bulunan tüm fakülte ve MYO’ların yeni üniversiteye bağlanması olacak. Bu noktada Rektörümüzün ‘Evet, ihtiyaç var. Yapı biraz aksıyor’ demesi lazım. Bu olmadan olmaz” dedi.

CUMHURBAŞKANI DA DEDİ
Sözlerini devam ettiren Halim Dedeoğlu, “Bizim yapmak istediğimiz projeyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bir açıklama yaptı. Kendisi MYO’ların üniversite bünyelerinden ayrılması gerektiğini söyledi. Bizim de yaptığımız çalışma buna yakın. Hatta seçeneklerimizden biri de bu şekilde. Ama önce rektörümüzün onaylaması lazım. Ondan sonra bakanımıza gideceğiz” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin