Bu proje çok konuşulacak

0

İlimizin sektördeki öncü firmalarından ERGGROUP, Kocaeli’de bir ilki hayata geçiriyor. Twinkle konut projesiyle geleneksel komşuluk ilişkileri tekrardan canlanıyor.

Kocaeli Mimarlar Odası’nın eski Başkanı olan ERGGROUP’un sahibi Yalçın Ergen, Başiskele’de hayata geçireceği Twinkle Life projesinin lansmanını bugün gerçekleştirdi. Projenin tanıtım kokteyli Hasanpaşa Mahallesi D-100 karayolu üzerinde bulunan ERGGROUP Kartepe Merkez Ofisi’nde yapıldı.

NEDEN TWINKLE?
Yalçın Ergen projeyi şöyle anlattı; 2014 yılı şirket içi yaptığımız değerlendirmeler sonrasında diğer işlerimize ilave olarak konut sektörüne girmeye karar verdik. Sektöre girme kararımız sonrası hedeerimizi yansıtacak, sadece kısa değil uzun vadede de devamlılığı olacak, Ulusal anlamda da büyüyebileceğine inandığımız bir marka arayışına girdik. İnsanların yaşamına katmak istediğimiz şeyin mutluluk, konfor ve gereksiz şatafattan uzak bir ışıltı olduğuna karar verdik. Yaşamın her alanında olduğu gibi aslında tüm amacımız çocuklar kadar mutlu olabilmek ve oldurabilmek dedik. Eğer ki biz, mutlu ve sağlıklı bir çevrede hayatımızı devam ettirebiliyorsak yaşam enerjimiz doruklara çıkmış demektir. “TWINKLE” çocukluk anılarımızdaki bir çizgi lmdi ve bu lm ışıldayan bir yıldızın hikayesini anlatmaktaydı. Biz de, tasarımlarımızla çocukluğumuzdaki yıldız gibi parlamayı, hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı, istedik ve İngilizce ışıltı anlamına gelen ‘TWINKLE’ı konut markamız olarak tescilledik.

Doğup büyüdüğümüz Gölcük’te 20 dairelik ufak bir proje ile ilk projemizi gerçekleştirdik. İkinci projemiz için ise Kocaeli’nin parlayan bölgesi Başiskele’yi uygun gördük. Uzun bir arsa arayışı sonrası Kullar bölgesinde 9. 309 m2’lik bir arsayı satın alarak hayallerimizi gerçekleştirmeye başladık.

AVLU ( HAYAT) KÜLTÜRÜNÜN GERİ DÖNÜŞÜ
 Geleneksel Türk evinin giriş katında odaların açıldığı, üstü kapalı, önü avluya bakan, bir ya da birkaç yanı açık mekana “hayat” adı verilirdi. İstediğimiz Hayat’ın aslında geçmişte atalarımızın kurguladığı ve keyie yaşadığı Hayat’tan geçtiğini farkettik ve yola koyulduk. “Hayat” denen iç avlular ile konut mekan anlayışına geleneksel bir dokunuş yapan Twinkle Life projesinde, yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak, müstakil daire girişi imkanı sağlayan toplam 225 m2 avlular tasarlanmıştır. Kapımızın hemen önünde bulunan, günlük hayatımızın renkli bir parçası olmasını dilediğimiz, estetik ve farklı bir mimari öge olarak projeye kattığımız bu avlular ile ailemizle, komşularımızla, misarlerimizle günün stresinden uzaklaşmayı hoşça vakit geçirmeyi istiyoruz.

YÜKSEK TAVAN KONFORU
Mekansal büyüklüğün metrekare ile ölçülmesinden öteye geçmek istedik ve yüksek tavanlar ile mekanın hacimsel büyüklüğünün yaşama katacağı zenginliği öngören bir tasarım ile minumum 3.10 metre tavan yüksekliği yaptık.

EN YAKIN DOSTUN KOMŞUN OLSUN
Yaşadığınız yer, yapı kalitesi olarak ne kadar üst düzey olsa da bir süre sonra aranılan şeyin iyi bir komşuya sahip olma hissiyatı olduğunu bilerek, insanları sevdikleriyle, dostlarıyla, akrabalarıyla bir arada yaşamaya yönlendirmeye çalıştık. Atalarımızın söylediği üzere, “ev alma komşu al” düşüncesinden yola çıkarak, Twinkle Life projemizde konut sahibi olmak isteyen kişilerin arkadaşlarıyla komşu olmalarını teşvik edici bir yat politikası belirledik.

ÖZEL BAHÇE KULLANIMI
Giriş katta yer alan dairelerimizin (16 adet 3+1, 4 adet 2+1) teraslarının önünde bulunan 35 m2 den 170 m2’ye değişen büyüklüklerdeki bahçelerinin kullanım hakkını o dairede oturan kişinin şahsi kullanımına bıraktık.

NİTELİKLİ MALZEME, KULLANIŞLI İÇ MEKANLAR
Kuruluşumuzdan itibaren yapmış olduğumuz üst düzey dekorasyon işlerinin verdiği tecrübe, birikim ve bölgemizin en büyük mimar- iç mimar kadrosu ile farklılık yaratmayı hedeedik. Diğer projelerde çoklukla gördüğümüz ufak metrekareler içinde çoklu mekanlar yerine, kullanım konforu sağlayan daha geniş alanlar sunduk. Önceliğimizin nitelikli ve kaliteli malzeme kullanmak olduğu projemizde, Kocaeli yetkili bayisi olduğumuz Eurodecor mutfak ve kapılarını kullanacağız. Mekan içi diğer malzemelerde de bu kaliteyi devam ettirmek adına birçok alternati konut sahiplerinin tercihine sunacağız.

SİTE VE DAİRE ÖZELLİKLERİ
Hayalleri, sosyal yaklaşımı ve özgün mimarisi ile gerçekleştirmeyi hedeeyen Twinkle Life, Şirketimize ait Kullar/ Başiskele bölgesinde (İzmit merkeze 10 dakika uzaklıkta) 9309 m2 arazi üzerinde; zemin kat, 1.kat ve çatı arası imar hakkı ile 4 blok, 48 adet bağımsız bölüm ve sosyal tesis alanlarından oluşmaktadır.

Zemin kat daireleri (158,90 m2) 3+1 ve (118,09 m2) 2+1 olarak tasarlanmış olup, zeminde toplam 16 adet 3+1 ve 4 adet 2+1 daire bulunmaktadır. 1.Kat ve çatı arası kullanımı dublex daireler şeklinde tasarlanmış olup (200,70 m2) 8 adet 3+1, (220,80 m2) 16 adet 4+1 ve (231,70 m2) 4 adet 4+1 olmak üzere toplam 28 adettir.

Twinkle Life projesinin konut alanları içindeki samimi sosyal alanları dışında, ayrıca bir sosyal tesisi de bulunmaktadır. Parselin park ve orman alanı ile birleştiği yerinde konumlanan sosyal tesisin kapalı mekanları dışında, açık yüzme havuzu, teras alanları, çocuk oyun alanı, çocuk havuzu ve yeşil alanlar mevcuttur. 24 saat kameralı sistem ( gece görüşü ve hareket algılama özelliği) ve bekçi ile site güvenliği sağlanacak olup, karşılama hizmeti verilecektir.

SATIŞ ŞEKLİ VE FİYATLANDIRMA
Henüz reklam ve tanıtım faaliyetleri başlamadan yakın çevremize sunduğumuz ve ön talepler aldığımız bu projemizde, müşterilerimize olan sorumluluk gereğince kat irtifakı tapuları oluşturulmadan satış yapmamayı kararlaştırdık. Eylül ayı içerisinde tapuların alınmasını takiben satışlarımız başlayacak olup, ön taleplere özel sınırlı sayıda dairelerimiz için yüzde 15’e varan indirimlerimiz olacaktır. Projemizde indirimli konut yatlarımız 270.000 TL ile 569.000 TL arasında değişmektedir. 2018 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız projemizle ilgili detaylı bilgiyi, “Kullar mah. Yaylacık Mevkii Yeliz Sokak” adresindeki satış osimizden ya da www.twinkle.com.tr adresinden edinebilirsiniz.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin